piątek, 14 września 2012

[002] Hobby , którym nie możesz się pochwalić .

Witajcie .
Na początku chciałabym podziękować za wszystkie komentarze. To bardzo miłe z waszej strony .
Dzisiaj chcę poruszyć temat tyczący się mego zainteresowania . Jest nią manga i anime . Delikatnie ujmując , denerwują mnie osoby , którzy uważają , iż owe zainteresowanie , jest dla dzieci . Że to ' japońska bajka dla dzieci ' . Mam 19 lat i może to śmiesznie wygląda :19latka która czyta mangę , 19latka która ogląda anime . Wierzcie mi , w Polsce jest dużo starszych ludzi , którzy się tym interesują , tylko , że Polska to taki kraj , który uważa kulturę japońską , za śmieszną . Bynajmniej zapewne połowa naszego państwa tak myśli . Każdy ma swoje zainteresowanie . Tymczasem człowiek musi ukrywać swe hobby przed ludźmi by nie być wyśmianym .To dla mnie śmieszne . Hobby powinno sprawiać nam frajdę , a sprawia nam krzywe spojrzenie ludzi na nasze osoby , wyśmianie ... Smuutne , ale taka szara rzeczywistość .
Toteż pociesza mnie fakt , iż moja rodzina mnie rozumie i się ze mnie nie śmieje . Moja mama nawet obejrzy ze mną anime , a tym bardziej młodsza siostra , która również interesuje się tym , tylko , że mniej niż ja . Tata ? Jak to tata . Wejdzie do pokoju i się pyta : - ' Co czytasz ? Co oglądasz ? Aha . ' . Moi bliżsi znajomi , przyjaciele również wiedzą , czym ma osoba się interesuje . Myślę , iż to zaakceptowali . Przynajmniej przy mnie nie powiedzą złego słowa na moje osobiste zainteresowanie .
Osobiście jestem cicha , ale swoje myślę ... jeżeli by było inaczej , powiedziałabym , że jeżeli nie pasuje im moje hobby , to po co się przyjaźnimy . Prawdziwy przyjaciel zaakceptuje ciebie takim jakim jesteś . Czy jesteś zbyt dziecinna , czy jesteś dziwna . Dla przyjaciela , dla takiego prawdziwego , nie ma to żadnego znaczenia .
Rozpisałam się . Przepraszam jeżeli zanudziłam was :) Na dzisiaj jeszcze uszykowałam zdjęcia mych kochanych ' zwierzątek ' oraz fragment mego pamiętnika z rysunkiem . ( kliknij na miniaturkę poniżej by przejść do zdjęć w większym rozmiarze ) .


4 komentarze:

 1. Ja po części też interesuję się mangą, i nawet mój kuzyn który, od dziesięciu lat ją rysuje mówi mi że, mam talent. Ale w Polsce? Gdzie ja mam ten 'talent' rozwijać? A więc mam takie same zdanie jak ty ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ślicznie rysujesz. :p Ładne zwierzątka. Ja tam na mandze , aż tak bardzo się nie znam... No ale lubię to oglądac, zresztą rysowac teź lubie . :)

  http://swiat-nati.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak masz racje, to smutne. Jestem od Ciebie o wiele (a może niewiele?) młodsza, ponieważ lat mam 14. I w mojej szkole nie znajdzie się wiele osób, które otwarcie mówią o swoich zainteresowaniach. Jest tylko jedna dziewczyna która się nie boi. Resztę poznałam całkiem przypadkiem, niekoniecznie chciały rozmawiać na ten temat na szkolnym korytarzu przy wszystkich. Wolały gdzieś na osobności. A szkoda.
  Ja również czytam mangę, chodź częściej oglądam anime. Słyszę wyzwiska w moją stronę że jestem dziwna i dziecinna. Denerwujące.
  Ale staram się to olać. Chodź czasami potrafią zepsuć humor na cały dzień.

  Pozdrawiam Cię cieplutko :)
  Klaudia.

  OdpowiedzUsuń
 4. słodziak z twojego kociaka ;D
  i masz rację, ale co zrobić. Nie rozumiem ludzi, których to śmieszy. Hobby jak hobby. ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń